részletes keresés
...

INTERREG - „Főzzünk együtt egy-egy történetet!”

interreg

Pályázati siker Kamocsán

Újabb nyertes pályázatot tudhat magáénak Kamocsa község: az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap 39 874, 94 Eurónyi társfinanszírozásával valósul meg a „Főzzünk együtt egy-egy történetet!” (kódja: SKHU/WETA/2201/4.1/004) című projekt, melyben a Kemence Hagyományőrző Gasztro-kulturális és Közösségfejlesztő Egyesület partnereként vesznek részt.

A 950 lelket számláló Kamocsa község lehetőségeihez mérten igyekszik folyamatosan fejlődni; a lakosok és a szűkebb régió számára ingyenes rendezvényeket, koncerteket, gyermekprogramokat kínálni. A község nem tétlenkedik 2022-ben sem: a komáromi Kemence Hagyományőrző Gasztro-kulturális és Közösségfejlesztő Egyesület partnereként sikeres pályázatot tudhatnak magukénak: az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap 39 874,94 Eurónyi társfinanszírozásával valósul meg ugyanis a „Főzzünk együtt egy történetet!” (kódja: SKHU/WETA/2201/4.1/004) című projektjük. A pályázat fő célja az intézmények, valamint a polgárok közötti, határon átnyúló együttműködések fejlesztése, a tapasztalatcsere, a kétnyelvűség erősítése a régióban. A pályázat hozzájárul a határon átnyúló tevékenységek iránti érdeklődés erősítéséhez és a rajtuk való részvétel növeléséhez, hosszútávú partnerségek teremtéséhez, a helyi közösség egymáshoz való közeledéséhez és a kölcsönös megértésük javulásához is.

Ennek keretén belül két olyan gasztro-kulturális rendezvényt is szerveznek, melyek a családok ünneplésére; a különböző generációk hasznos időtöltésére és önfeledt kikapcsolódására; valamint a hagyományok éltetésére irányulnak.

interreg

Főzzünk együtt egy-egy történetet!

Az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap 39 874,94 Eurónyi társfinanszírozásával valósul meg a „Főzzünk együtt egy-egy történetet!” (kódja: SKHU/WETA/2201/4.1/004) című projekt, melynek részeként 2022. szeptember 10-én Kamocsán családi napot tartanak.

Határon átnyúló pályázatban vesz részt Kamocsa község a komáromi  Kemence Hagyományőrző Gasztro-kulturális és Közösségfejlesztő Egyesülettel. Együttműködésük célja, hogy ezekben a nehéz, bizonytalan időkben tartalmas kikapcsolódási lehetőséget, ingyenesen látogatható, gazdag kulturális programokat nyújtsanak a család valamennyi tagja számára.

Ennek értelmében 2022. szeptember 10-én 9:30-tól, a kamocsai kultúrház mögötti területen várják a családokat, kicsiket és nagyokat egyaránt, akik az egésznapos rendezvény során megkóstolhatják a hagyományos lakodalmi menüt: a töltött káposztát, a kolbászos lepényt, a mákos pogácsát. A helyi termelők kiállítással és termékkóstolóval készülnek. A legkisebbeket Tomi bohóc, arcfestés, ugrálóvár, trambulin, állatsimogató és kézműves foglalkozások csábítják. Lesz lovasbemutató és íjászat, amelyek a magyar hagyományok elengedhetetlen elemei. Sor kerül bajnoki focimérkőzésre, a jubilánsok és az iskolai végzősök köszöntésére is. Az érdeklődők megtekinthetik a hagyományőrző katonai klub kiállítását. A rendezvényt zenei programok színesítik: fellépnek a helyi óvodások és a projektpartner képviselői, az Őszirózsa éneklőcsoport, Bernáth Tamás, Nádas György humorista, utcabál keretén belül pedig a Velvet zenekar és D.J. Sabrice gondoskodik a fergeteges hangulatról. A nap fő attrakciója a főzőverseny lesz.

A rendezvény a családok ünneplésére; a különböző generációk hasznos időtöltésére és önfeledt kikapcsolódására; valamint a hagyományok éltetésére irányul. Az ingyenesen látogatható programokra mindenkit szeretettel várnak.

Meghívó HU_Főzzünk együtt egy történetet_Kamocsa.pdf (208.69 kB)

plakát

FÉNYKÉPGALÉRIA:

zivot-v-obci/fotogaleria/uvarme-si-spolu-pribeh-fozzunk-egyutt-egy-tortenetet-1-album-545sk.html

zivot-v-obci/fotogaleria/uvarme-si-spolu-pribeh-fozzunk-egyutt-egy-tortenetet-2-album-546sk.html

Dátum és időpont

Mai dátum hétfő, 26.9.2022, 14:30:43